Olga Tokarczuk- polska noblistka i Bieguni

Posted on

Polscy nobliści to jak się okazuje nie tylko starzy pisarze. Nowe pokolenie również doczekało się sporego uznania. Stało się tak na przykład w przypadku Olgi Tokarczuk, która doczekała się Nagrody Nobla w dziedzinie literatury zaledwie kilka lat temu. Olga Tokarczuk jest pisarką, która stworzyła wiele książek, jednak to za “Bieguni” została uhonorowana. Pisarka jest nie tylko zdolną pisarką, ale też osobą, o której warto dowiedzieć się nieco więcej. Co więc warto wiedzieć na temat Olgi Tokarczuk?

Olga Tokarczuk- co warto wiedzieć na temat pisarki?

Olga Tokarczuk jest osobą, która nie planowała kariery pisarskiej. Jej rodzice byli nauczycielami, jednak ona sama zdecydowała się na studiowanie psychologii. Ten kierunek jednak nie dał Tokarczuk zawodu. Przez krótki czas pracowała ona jako terapeutka, jednak nie przynosiło jej to radości. Prócz tego pracowała także za granicą, gdzie spędziła rok jako sprzątaczka. Podczas odbierania Nagrody Nobla powiedziała ona, że ma kolczyki, które niegdyś miała na sobie przy sprzątaniu. Warto wiedzieć, że pisarka zaczęła pisać, kiedy na świecie pojawił się jej pierwszy syn. Nie stała się jednak ona popularna od razu.

Olga Tokarczuk- twórczość pisarka autorki

Olga Tokarczuk jest pisarką, która stworzyła wiele książek, jednak to właśnie “Bieguni” są książką, która przyniosła jej niesamowitą sławę. Czemu tak się stało? “Bieguni” to historia, która przedstawia podróżowanie z zupełnie innej strony. Pisarka przedstawia podróżowanie jako pomysł na życie, na siebie oraz na ucieczkę przed czasem. W trackie opowiadania książki, pisarka zdradza wiele na temat swojego prywatnego życia oraz swoich podróży. To właśnie w książce można dowiedzieć się, jakie historie przytrafiły się Tokarczuk podczas podróżowania, a do tego opowiada ona kilka historii naraz. Kto sięgnie po “Bieguni” szybko zauważy, że jest to dzieło, które przeplata się kilkoma historiami. Jedna z historii opowiada o zaginięciu pewnej kobiety z dzieckiem. Warto zapoznać się także z nowszymi książkami Tokarczuk.